Kombi kullanmanın bütçeye katkısı nedir?

İnsanoğlunun varoluşundan beri en temel ihtiyacı olan ısınma gereksinimi, geçmişten günümüze büyük değişimler yaşadı. İlkel toplumda toplanan odunlar ile kamp ateşinin yakılmasından, günümüzde kullanılan doğalgazlı kombilere kadar olan zaman diliminde insanlar ısınmak için her türlü yolu denedi. Örnek verecek olursak, kömür ve soba gibi yöntemler uzun yıllarca kullanılsa da, çok zahmetli bir süreç olması ve soba zehirlenmelerine bağlı ölümlerin yaşanması ile birlikte insanlar kömüre alternatif bir ısınma çeşidi aradılar. Yurtdışında doğal gaz kullanımının yaygınlaşması ile, devlet tarafından yapılan girişimler sonucu ülkemize de doğal gaz geldi. Peki, bu doğal gazın ve kombilere bize ne faydası oldu? Kombi kullanmanın bütçeye katkısı ne olmuş olabilir? Bugünkü yazımızda kombi kullanmanın avantajlarını açıklayarak, kömür vb gibi sistemlerden doğal gaz kullanımına geçmeniz için yeterli argümanları sunacağız. Kombide kullanılan gazın ismi doğalgaz ve doğalgaz adı üstünde olduğu gibi doğadan elde edildiği için insan sağlığına herhangi bir solunum yönünden tehlikesi bulunmamaktadır. Kombiler akıllı cihazlar olup, alarm ve otomatik kapanma gibi komutları algılayarak, kullanıcıları güvence altına alır. Bugün bir çok arıza da kombi tehlikeli olduğu anlarda kendini kapatabilmekte ve ancak yetkili servis müdahalesi ile eski haline döndürülebilmektedir.

  1. Doğalgaz, kömür vb gibi sistemlere nazaran daha az ölümcül sonuçlara sahip avantajlı bir ısınma sistemidir. Doğalgaz ile hem ısınma hem de suyu ısıtma işlevini beraber yapabilirsiniz.
  2. Doğalgaz kombileri modülasyon ayarları yapıldığı takdirde, gerekli ısıya ulaşınca kapanabilmekte ve bu da gereksiz ısıyı yani yakıtın gitmesini durdurmaktadır.
  3. Doğalgaz ile evin her alanını ısıtabilirsiniz. Kömür gibi kullanımlar ancak ısınma amacı ile kullanılırken doğal gaz hem ısınma hem ısıtma için kullanılır, bu da bütçeden tasarruf demek.
  4. Kömür çekmek ve taşımak çok zahmetli bir iş. Doğal gaz konforu ile bu tarz işlerden kurtularak, hem cebinize hem de bedeninize destek olacaksınız.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir